Jak knihy hodnotíme?

Základní hodnotící kritéria jsme rozdělili do čtyř bodů. Hodnocení jsou samozřejmě velmi individuální a proto se mohou pro každého lišit. Někomu se zkrátka jednoduše čtou lékařské knihy plné latinských výrazů a jinému zase detailní technokratické romány z daleké budoucnosti.

Hodnocení je také automaticky ovlivněno hodnocením čtenářů našich stránek. Pokud tedy hodnotíte knihu, snažte se prosím o co nejpřesnější interpretaci dojmů.

 

Jak knihy hodnotíme?

  • Čtenost – první kritérium, které určuje, jak snadno se kniha čte. Ačkoliv jde o čistě subjektivní názor a rozdílná čtenost může být u knih například o umělé inteligenci nebo naopak románů, vždy se snažíme čtenost vtáhnout ke konkrétnímu žánru. Nejprioritnější je v tomto ohledu předání nosné myšlenky knihy.

 

  • Inspirace – jak už tento bod napovídá, jedná se o předání inspirace čtenáři. Čtete knihu a najednou si uvědomíte, že tohle je vlastně docela dobrý nápad pro Vaše podnikání nebo skvělá cesta k vyřešení osobních zájmů? Inspirujete se kroky v knize a už přemýšlíte, jak je aplikovat do vlastního života. Nemusíte všechny, stačí jen droboučká část.

 

  • Délka – je vztažena vždy ke konkrétnímu tématu a délce knihy. Stačil uvedený text k pochopení celé myšlenky a jejímu předání čtenáři? Neskončil příběh příliš brzo? Hodnocení délky knihy odpovídá přesně těmto parametrům.

 

  • Motivace – nadchnout se pro činnost je věc jedna, ale přesvědčit sebe sama ke konání věc druhá. Hodnotící kritérium motivace je to, co Vás má přesvědčit konat co nejdříve. Nabudit ve Vás touhu začít, probudit ten drive, který je ve Vás ukryt.